Trump ile Putin'in toplantısını Melania bastı!

ABD ve Rusya’nın G20 Liderler Zirvesi'nde Suriye’de ateşkes konusunda anlaşmaya vardığı bildirildi.

Trump ile Putin'in toplantısını Melania bastı!
Advert

 

Almanya’nın ikinci büyük şehri Hamburg’da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi devam ediyor.

Zirve kapsamında ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ilk kez yüz yüze görüşme gerçekleştirdi. Putin, “Sizinle bir araya gelmek onur verici” diyen Trump’a, “Sizinle tanıştığım için çok memnunum” sözleriyle karşılık verdi.


Liderler, ABD seçimleriyle ilgili iddialarda dahil olmak üzere bazı krizler nedeniyle hasar gören ülke ilişkilerini onarmayı istediklerini ifade etti. Trump, "Çok iyi görüşmeler yaptık, görüşmelere devam edeceğiz, Rusya, Amerika Birleşik Devletleri ve herkesi ilgilendiren birçok olumlu şeyin gerçekleşmesini sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

 


"Sizinle telefonda birkaç kez görüştük. Bir telefon görüşmesi asla yeterli değildir" diyerek, “Sizinle birebir tanışmaktan dolayı çok memnunum” şeklinde konuşan Putin ise, toplantının iyi sonuçlar ortaya koyması yönünde beklentileri olduğunu belirtti.


ABD ve Rusya Suriye’de ateşkes konusunda anlaşmaya vardı

ABD bir yetkili tarafından yapılan açıklamada, Almanya’nın Hamburg kentinde G20 Liderler Zirvesi'nde ABD ve Rusya'nın 6 yıldır iç savaşın sürdüğü Suriye'nin güneybatısında ateşkes için anlaşmaya vardığı belirtildi. Açıklamada, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un basın toplantısında anlaşma ile ilgili ayrıntılı bilgi vereceğinin beklendiği ifade edildi. Ateşkesin 9 Temmuz'da yürürlüğe gireceği belirtildi.

 

TRUMP'IN EŞİ TOPLANTIYI BASTI


Bu arada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Donald Trump arasındaki görüşme çok uzayınca ABD’nin First Lady’si Melania Trump’tan görüşmeye müdahale etmeye çalıştığı belirtildi.

"İki liderin konuşacak çok konu biriktiğini" söyleyen ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, görüşme uzayınca bir anda odaya First Lady’nin girerek liderleri sohbete son vermeye ikna etmeye çalıştığını ancak başaramadığını anlattı.

 

"BAŞARAMADI"

Tillerson, "Karşılıklı ilgi ve fikir alışverişi öyle bir seviyeye ulaştı ki liderlerden kimse durmak istemedi. İnsanlar odanın kapısını açıp içeriye bakıyordu. Hatta sonra First Lady’yi de gönderdiler, bizi oradan çıkarabilecek mi diye görmek istediler. Belli ki başaramadı" diye konuştu.

 

 

trump putin G20
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500