Almanya’nın casusluk listesinden Türkiye çıktı!

Alman iç istihbarat servisi, 300 sayfalık yıllık raporunda Rusya, Çin ve Türkiye'nin Almanya'daki casusluk faaliyetlerini arttırdığını öne sürdü.
Eklenme Tarihi: 04.07.2017 12:55:34 - Güncellenme Tarihi: 04.07.2017 12:55:34

Alman iç istihbarat servisi Almanya'nın devlet kurumlarını dinleme faaliyetlerinin artarak devam ettiğini duyurdu. Anayasayı Koruma Teşkilatı'nın casusluk faaliyetlerini arttırdıklarını duyurduğu ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor.

Almanya'nın iç istihbarat kurumu olan Anayasayı Koruma Teşkilatı, 300 sayfalık yıllık raporunda, hafta sonundaki G20 zirvesine katılacak olan ülkelerden Rusya, Çin ve Türkiye'nin Almanya'daki casusluk faaliyetlerini arttırdığını öne sürdü.

RUSYA, ÇİN VE İRAN

Alman haber ajansı dpa'nın verdiği bilgiye göre raporda, "Rusya Federasyonu, Çin Halk Cumhuriyeti ve İran İslam Cumhuriyeti'nin Almanya'yı hedef alan casusluk faaliyetlerinin baş aktörleri olduğu' belirtildi. Bu bağlamda Türkiye'ye de raporda yer verildi.

MİT ONLARIN PEŞİNDE

Anayasayı Koruma Teşkilatı raporunda, ülkedeki Türk kuruluş ve resmi temsilcileri kanalıyla Türk toplumu kadar Alman kamuoyu üzerinde de etki yaratmaya çalışıldığı ifade ediliyor.

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) öncelikli görevinin ise FETÖ'cüler ve PKK hakkında bilgi toplamak olduğuna da raporda yer veriliyor.

http://www.enpolitik.com/haber/143646/almanyanin-casusluk-listesinden-turkiye-cikti.html

Sizin Yorumunuz:

*
*