Teröristlerin öldürdüğü AK Partili yöneticiye veda

Van'da teröristlerce öldürülen AK Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Ayın Ahi son yolculuğuna uğurlandı.

Teröristlerin öldürdüğü AK Partili yöneticiye veda
Advert

 

Van'da teröristler tarafından öldürülen AK Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi son yolculuğa uğurlandı.


Teröristlerin evinden silah zoruyla kaçırarak öldürdüğü Ahi için bugün Van il merkezindeki Hazreti Ömer Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.


Cenaze törenine Aydın Ahi'nin eşi, 14 çocuğu ve çok sayıda vatandaş katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da törene katılanlar arasındaydı. 

 


Dua edilmesinin ardından törende bir konuşma yapan Soylu, terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi. Soylu, "Kardeşliğimizi, Van'da, Diyarbakır'da, Şırnak'da, Mardin'de geceyarılarına kadar insanların caddelerde dolaşmasını engellemeye çalışıyorlar. Bunun bilinci içindeyiz. Birliğimizi, beraberliğimizi bozamayacaklar. Aydın abiye, daha önce katledilen Aydın Muştu'ya, dün defnettiğimiz Orhan kardeşimize, onun 8 yaşındaki evladına sözümüzdür, terör örgütü can çekişmektedir ama onları asıl kahreden Doğu ve Güneydoğdu'da kardeşlerimizin bu sadakate, birliğe, ülkemizin huzuruna olan bağlılığıdır. Bunu devam ettireceğiz" diye konuştu.

 

ERDOĞAN'DAN TAZİYE


Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Soylu'nun telefonundan Ahi'nin kız kardeşi Fatma Gençer ve oğlu Atilla Ahi ile görüşerek taziyelerini iletti.

 


Vatandaşlar törende ellerinde Türk bayraklarıyla "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK" sloganları attı. 

Ahi'nin cenazesi, törenin ardından Özalp ilçesine bağlı Boğazkesen Mahallesi'ndeki mezarlığa defnedildi.

 

kaynak:ntvhaber

 

Ayın Ahi van suikast
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500