"Bunun adı rezalet, melanet, ihanettir"

MHP lideri Bahçeli'den Kuzey Irak'taki referandum kararın ilişkin açıklama yaptı. Bahçeli'nin referanduma tepkisi sert oldu.
Eklenme Tarihi: 10.06.2017 04:09:27 - Güncellenme Tarihi: 29.02.2020 21:08:30

 

MHP lideri Bahçeli, Kuzey Irak'ta yapılacak bağımsızlık referandumu için "Bunun adı rezalet, melanet, ihanettir" ifadelerini kullandı.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Kuzey Irak'ta yapılacak bağımsızlık referandumuna değinen Bahçeli, "Milli bekamızın karnesine bakalım, Barzani çetesi 25 Eylül?de bağımsızlık referandumu yapacakmış. Bunun adı rezalet, melanet, ihanettir" ifadelerini kullandı.


Bahçeli, şöyle devam etti: Irak?ın toprak bütünlüğünün bozulmasının en ağır yankısı Türkiye?den hissedilecektir. Buna izin verilemez, buna göz yumulamaz.


DAMAT TEPKİSİ


Önce Kadir Topbaş ardından da Bülent Arınç'ın FETÖ soruşturmalarında tutuklanan damatlarının serbest bırakılmasını da eleştiren Bahçeli, şunları kaydetti:


"Adaletten kurtulmak için ille de meşhur ve mevki sahibi birisinin damadı, yakını, akrabası, onu bunu mu olmak lazım? Madem bir kişi suçsuz, niye tutuklanır? Hadi tutuklandı, niye bırakılır? Sanıyorum kripto eller devrede, kaos emelleri siyasi çemberdedir.

 

kaynak:ntvhaber

 

http://www.enpolitik.com/haber/142366/bunun-adi-rezalet-melanet-ihanettir.html

Sizin Yorumunuz:

*
*