İran'da asitli saldırı! Onlarca yaralı var

İran'ın başkenti Tahran'da bir asit saldırısı gerçekleşti. 16 kişinin yaralandığı saldırının terörle bağlantılı olmadığı ortaya çıktı.
Eklenme Tarihi: 08.06.2017 11:57:10 - Güncellenme Tarihi: 25.12.2019 03:48:38

 

Tasnim Haber Ajansı'nın son dakika haberine göre, başkent Tahran'da bir asit saldırısı gerçekleşti. Saldırıda 16 kişi yaralandı.

Tasnim haber ajansı, saldırıyı gerçekleştiren kişinin yakalandığı aktardı. Yetkililer, olayda terör bağlantısının olmadığını açıkladı.

 

 

SALDIRININ DETAYLARI DA BELLİ OLDU

Başkentin güneyinde motosikletli bir sürücü, yol kenarında bekleyen kalabalığın üzerine asit olduğu belirtilen bir sıvı attı.

Tahran adliyesinden yapılan açıklamada, saldırganın yakalandığı, saldırganın eşi ile tartışması sonrası öfkelenerek, evinden getirdiği asitli sıvıyı eşinin de bulunduğu kalabalığa savurduğu; saldırıda 16 kişinin yaralandığı belirtildi. Adliyeden yapılan açıklamada saldırının dünkü terör saldırıları ile ilgisi olmadığı vurgulandı.

DÜN 12 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

İran'da dün gerçekleştirilen terör saldırılarında 12 kişi hayatını kaybetmiş, 40'tan fazla kişi de yaralanmıştı, Terör saldırılarını DAEŞ üstlenmişti.

 

 

 

http://www.enpolitik.com/haber/142279/iranda-asitli-saldiri-onlarca-yarali-var.html

Sizin Yorumunuz:

*
*