CHP'li Ağbaba'ya tepkiler sürüyor!

Osmanlı Ocaklarına ??AK Parti'nin milis gücü?? açıklamasına Osmanlı Ocakları Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Canpolat ve Türkiye Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kemal Eren tepki gösterdi.
Eklenme Tarihi: 16.05.2017 01:00:58 - Güncellenme Tarihi: 20.03.2020 15:39:36

 

Konu ile alakalı ortak yazılı basın açıklaması yapan Ebru Canpolat, "Osmanlı Ocaklarını bir takım cevreler hazzetmiyor. Mesele Osmanlı Ocakları da değil, milletimize mal olmuş Osmanlı Medeniyetidir. " dedi.
Canpolat açıklamasına şöyle devam etti:

 

Osmanlı Medeniyeti birliği kardeşliği ve barışı savunan bir medeniyet olduğu bilinmektedir. Osmanlı Ocaklarını bir siyasi partiye mal etmek akıl işi de değildir. Bir de milis güçü demek o kurumda gönüllü üyesi olan yaklaşık üç milyona hakarettir. Türkiye?nin bir değeri haline gelmiş Osmanlı Ocakları'nı bu şekilde hedef almak, 16 Nisan?ın bir yerde başarısızlıklarını kapatmaya çalışırken yapılan açıklamalar kurumumuzda ki CHP?li üyeleri de derinden üzmüştür. Kadın kolları olarak faaliyet gösterdiğimiz Osmanlı Ocakları,  bir milis gücü ve ya saldırgan bir yapıya sahip değildir aksine Osmanlı medeniyetini, kültürünü ve tarihini anlatmak, anlamak ve herhangi bir dil-din-mezhep-etnik köken-siyasi görüş-siyasi parti ayrımı yapmaksızın,  ülkesini-devletini ve devletini yönetenlerini seven
herkesi bu duygu ve ruhla bir arada toplamaya, toparlama çalışmak amacıyla başta Ankara olmak üzere pek çok il ve ilçede temsilcilikleriyle hizmet veren bir tüzel kişiliktir.. Hiçbir  siyasi partiden talimat almayan herhangi bir siyasi parti yahut oluşum içerisinde yer almayan, ülkenin bütünlüğü ve beraberliği, milli duygu ve düşüncelerle, Atatürk?ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devleti içerisinde varlığını bilen, devletini Osmanlı medeniyetinin devamı
olarak gören ve bu amaçla topluma ve kitlelere hitap eden her türlü işkenceye şiddete karşı olan bir sivil toplum kuruluşudur. Bu kuruma bu hakaretleri sarf eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Veli Ağababa yargı önünde bu açıklamaların hesabını verecektir. Biz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı sevdiğimiz için ve 16 Nisan'da ciddi çalışmalara katkı sağladığımız için hedef halindeyiz. Erdoğan'ı ve ülkemizi sevmekten, milli iradeye sahip çıkmaktan asla vazgeçmeyeceğiz."

 

 

 

 

 

http://www.enpolitik.com/haber/141118/chpli-agbabaya-tepkiler-suruyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*