Financial Times'tan küstah suçlama

İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden biri olan Financial Times dün kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Mustafa Koç'u "Ankara'nın laik elite öfkesine dayanan, bir iş adamı" olarak nitelendirdi. Finansal Times gazetesinde yer alan bu haber tepki topladı.
Eklenme Tarihi: 22.01.2016 12:15:40 - Güncellenme Tarihi: 22.01.2016 12:15:40

İngiltere'nin prestijli gazetelerinden olan Financial Times'in dün kalp krizi geçirerek hayata veda eden Mustafa Koç hakkında yazdığı haber dikkat çekti. Financial Times hazırladığı haberde Mustafa Koç'u, "Ankara'nın laik elite öfkesine dayanan, bir iş adamı" olarak nitelendirdi. Financial Times gazetesinin yaptığı bu haber tepki topladı. 

İngiltere'nin prestijli gazetelerinden Financial Times gazetesi, dün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'a bugün sayfalarında yer verdi.

Gazete Mustafa Koç'u, "Ankara'nın laik elite öfkesine dayanan, bir iş adamı" olarak nitelendirdi.
Financial Times'ın "Şirketler ve Piyasalar" ekindeki yazı, gazetenin Türkiye muhabiri Mehul Srivastava ve selefi Daniel Dombey'nin imzalarını taşıyor.

"ERDOĞAN'IN VERYANSIN ETMESİNE KARŞIN.."

Financial Times'ın deyimiyle; "Yıllarca bazı ihalelerin iptaline, vergi müfettişlerinin baskınlarına ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kamuoyu önünde holdinge veryansın edip durmasına karşın..."
Gazetenin vurguladığı bir diğer nokta da, Koç Holding bünyesindeki şirketlerin İstanbul Borsası'ndaki paylarının yaklaşık yüzde 20, Türkiye'nin ihracatındaki paylarının da yaklaşık yüzde 10 olması.

http://www.enpolitik.com/haber/137/financial-timestan-kustah-suclama.html

Sizin Yorumunuz:

*
*