Tav İle İŞKUR’dan İstihdam Anlaşması

Atatürk Havalimanı’nda, TAV Havalimanları Holding ve iştirakleri ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasındaki İşbaşı Eğitim Protokolü imzalandı.
Eklenme Tarihi: 05.02.2016 17:14:13 - Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00:00
Atatürk Havalimanı’nda, TAV Havalimanları Holding ve iştirakleri ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasındaki İşbaşı Eğitim Protokolü imzalandı.
TAV Havalimanları Holding ve iştirakleri, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile işbirliği kapsamında, Atatürk Havalimanı’ndan bir sözleşme imzalandı. İmza töreninde konuşan İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun İşbaşı Eğitim Programı konusunda detaylı bir sunum yaptı. İşbaşı Eğitim Programı’nın lise ve üniversitede eğitim gören gençlere istihdam sağlamayı amaçladığını belirten Coşkun programın işverene hiçbir maliyet yüklemediğine dikkat çekti.
Coşkun, devletin bunu hangi imkanlarla gerçekleştirdiği sorusuyla sıkça karşılaştıklarına değinerek, “Yakın zamana kadar bu parayı Avrupa Birliği (AB) fonlarından sağlıyorduk. Dünya Bankası’ndan faizli para desteği geliyordu. Şu anda biz bunların hiçbirine ihtiyaç duymuyoruz. Avrupa Birliği fonlarından çok daha güçlü bir fonumuz var. Bizim işsizlik sigortası fonumuzda bugün itibariyle 93.1 milyar TL paramız var. Bu belki Güney Afrika’da 3-4 devleti satın alacak pir para. Bu parayla hükümetimiz mesleki eğitimlere ağırlık veriyor. Bunun yanı sıra İşbaşı Eğitimi Programı’nı finanse ediyor. Lisede okuyan gence bin 300 TL’lik aylık asgari ücreti, her gün 50 TL harçlık olarak veriyor. Üniversitede okuyan öğrencilere de 2 bin 100 TL ücret ödüyor. Bu paranın tamamı devletin kasasından çıkıyor. İşverenden istenen ise sadece okurken istihdam ettiği öğrencilerin yüzde 20’sini işe alması” diye konuştu.
Programın ev sahibi TAV Havalimanları Dış İlişkiler Direktörü Mehmet Erdoğan da İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun ve tüm katılımcılara hitaben bir teşekkür konuşması yaptı. Konuşmaların ardından Erdoğan ve Coşkun TAV ile İŞKUR arasındaki İşbaşı Eğitim Protokolünü imzaladı.
http://www.enpolitik.com/haber/1249/tav-ile-iskurdan-istihdam-anlasmasi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*