Rusya'nın ekonomisi çöküyor

Şu günlerde Dışişlerinde saldırgan ve yayılmacı bir politika izleyen Rusya'nın ekonomisi her geçen gün kötüye gitmeye devam ediyor. Rusya Maliye Bakanı Kudrin, petrol fiyatının 25 dolara kadar düşebileceği ihtimalinin oldukça gerçekçi olduğunu söyledi.
Eklenme Tarihi: 15.02.2016 14:59:37 - Güncellenme Tarihi: 28.03.2020 16:55:18

Rusya Maliye Bakanı Aleksey Kudrin, ekonomideki gidişatı değerlendirdi. Kudrin, ?Petrol varil fiyatının 25 dolara düşebileceğini öngören senaryo oldukça gerçekçi? dedi.

Daha önce Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Dmitri Tulin de petrol varil fiyatının 25 dolara kadar gerileyebileceğini söylemişti.

Kommersant gazetesinin haberine göre, Rusya ekonomisindeki sıkıntıların yakın vadede sona ermesinin eklenmediğini belirten Tulin, ?Dış ekonomik ve jeolojik şartlar nedeniyle ekonomideki zorluklar derinleşiyor ve bunun uzun vadeli olduğu görülüyor? dedi. 

'Maalesef ciddi bir programa sahip değiliz'

Rusya ekonomisinin uzun vadeli ciddi reformlara ihtiyacı olduğu fikrini yineleyen Kudrin ise, ?2030 yılına kadarki kalkınma planı daha çok krizle mücadeleye yönelik. Bu, reformlardaki tüm ihtiyaçları kapsamıyor. Bunlar çok daha ciddi ve uzun vadeli. Maalesef, bugün ciddi bir programa dahi sahip değiliz? diye konuştu. 

Büyük kamu şirketlerinin hisselerinin özelleştirilmesi yoluyla bütçeye iki sene içerisinde 1 trilyon rublelik kaynak sağlayabileceğini belirten Kudrin, ?Bunu bu sene yapmak zor, iki sene içinde faaliyete geçirilebileceğini düşünüyorum? dedi.

http://www.enpolitik.com/haber/11754/rusyanin-ekonomisi-cokuyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*